Stupava, jej divné kone a bezmocní občania. Superveľmoc developerov?!

GINN obdržal niekoľko podnetov od občanov na podivné konanie starostu a jeho manažérov v meste Stupava. Dejú sa tam čudné veci najmä v súvislosti so stavebným konaním, vydávaním stavebných povolení, prideľovaním pozemkov developerom a výpalníckými metódami niektorých štátnych úradníkov. Niektorí už sa ani nehanbia vypýtať si úplatok natvrdo od cudzieho človeka. Išli sme sa tam teda pozrieť a zmonitorovať situáciu na Mestskom zastupiteľstve, aby sme spoznali starostu, poslancov mesta aj vysokých úradníkov mesta. Stresli sem aj šikovnú hlavnú kontrolórku mesta Margitu Hricovú, ktorá primátorovi vyčítala nízku komunikáciu a odmietanie plnenia vytýčených úloh. GINN preveruje informácie okolo podivných udalosti po zvolení nového primátora mesta.
Svoje podnety k mestu Stupava posielajte na info@ginn.press alebo volajte
——-
Roman Maroš sám seba na webe prezentuje takto: Mojím krédom je meniť veci k lepšiemu. Riadim sa ním pri svojej každodennej práci a s týmto heslom som vstúpil pred tromi rokmi aj do komunálnej politiky. Priviedlo ma k nej poznanie problémov, nespokojnosť so smerovaním mesta, ale aj radosť z úspechov pri organizovaní kultúrnych aktivít v Stupave. Nevyhnutnou súčasťou mojej poslaneckej práce je, a aj naďalej zostane, snaha o otvorenú komunikáciu. Obhajujem záujmy ľudí, tak ako som sľúbil. Od prvej chvíle som informoval verejnosť o svojej práci a poukazoval som na témy, ktoré ovplyvňovali život obyvateľov mesta Stupava. Spätnou väzbou získavam názory, pripomienky a nápady, ktoré sú inšpiráciou pre moju ďalšiu prácu. Overil som si, že základom úspešného diela je jasný cieľ, vzájomná podpora a dobrá komunikácia. O Vašu dôveru sa uchádzam ako nezávislý kandidát – ako človek, ktorý verí v ľudské hodnoty a nie je nominantom žiadnej politickej strany a reprezentantom jej ideologických názorov. Regionálna politika je o ľuďoch, nie o stranách.

Primátor a Poslanci mesta Stupava
Primátor:
1Peter Novisedlák, SIEŤ + KDH + SaS + NOVA +…, 244 hlasov
2Svetozár Prokeš, nezávislý, 228 hlasov
3Marek Lacka, SIEŤ + KDH + SaS + NOVA +…, 228 hlasov
4Anton Gorbár, nezávislý, 219 hlasov
5Štefan Haulík, SIEŤ + KDH + SaS + NOVA +…, 192 hlasov
6Denisa Klačmanová, SIEŤ + KDH + SaS + NOVA +…, 189 hlasov
7Roman Maroš, nezávislý, 181 hlasov
8Štefánia Móricová, nezávislý, 167 hlasov
9Martin Smeja, SIEŤ + KDH + SaS + NOVA +…, 160 hlasov
10Milan Peschl, nezávislý, 159 hlasov
11Michal Polakovič, nezávislý, 156 hlasov
12Robert Kazarka, SDKÚ-DS, 135 hlasov
13Anton Hrica, SIEŤ + KDH + SaS + NOVA +…, 124 hlasov
14Peter Balog, nezávislý, 122 hlasov
15František Lachkovič, nezávislý, 115 hlasov
16Ľubomír Bugala, SIEŤ + KDH + SaS + NOVA +…, 107 hlasov
—–
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Kultúrny dom Stupava
Osoby: Roman Maroš, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, biele kone, podvod, starosta, primátor, developer, investor
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia