Súd opitých ježibáb? Každý má právo na sudcu, ktorý nepije (upútavka)

V piatok 13.1.2017 sa konal súd v kauze drogovej aféry bývalého ministra dopravy Jána Počiatka, kde ako obžalovaný figuruje novinár Martin Daňo. Robert Fico mal vypovedať ako svedok ale neprišiel. Za ignorovanie súdu dostal pokutu 200 EUR – Martin Daňo inkasoval pokutu 500 a 800 EUR. Jednu za zapnutú kameru (ktorá nenakrúcala) a druhú za to, že mal nápis „Každý má právo na sudcu, ktorý v práci nepije“. Sudkyňa Iveta Halvoňová sa totiž minle priznala, že pred pojednávaním požila alkohol – víno.
Premiér Robert Fico dostal od sudkyne pokutu 200 eur za to, že sa bez ospravedlnenia nedostavil na piatkové pojednávanie, pri ktorom mal vypovedať ako svedok. Pokutu sudkyňa udelila taktiež obžalovanému Martinovi Daňovi, a to za jeho údajné nedôstojné chovanie – 500 EUR dostal pokutu za to, že údajne nevypol kameru (pritom ešte neprebiehalo pojednávanie) a druhá – 800 EUR pokutu dostal za to, že na súd priniesol transparent „Každý má právo na sudcu, ktorý v práci nepije“.
Cľánok: http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/nahnevana-sudkyna-naparila-ficovi-pokutu.html
—–
Toto je odľahčená upútavka – celé video s právnou analýzou pre výchobu občanov k znalost práva pripravujeme.
——
Prečo som chcel sudkyňu, ktorá nepije?
Moja sudkyňa – Iveta Halvoňová – sa priznala, že na súd pije alkohol – nemá problém aj pred pojednávaním si dať. Tu je špičkovo zdokumentovaný prípad sudcov Halvoňová a Fitt (tu je kompletná dokumentácia). Doporučujem prečítať odpoveď predsedu súdu LIndtnera – alkohol je vraj liek a zákon výslovne pitie sudcom nezakazuje 🙂 dávka, kotrú sudocia skonzumovali bola iba „kozmetická“ + ďalšie pikošky (ako napr. rumové pralinky v kancelárii sudcu) v liste aký len tak skoro nikde neuvidíte… Takže tak! GINN pomohol všetkým sudcom a aj týmto prípadom im otvoril cestu k otvorenému pitiu alkoholu na pracovisku 🙂 a prededovi súdu ďakujeme aj za záverečné prianie v liste 🙂 Celá dokumentácie o alkohole je tu:
https://drive.google.com/file/d/0B4VcUE9F9KRRTk9pNDZEWnlkazQ/view?usp=sharing
Iba časom sa spozná, čo je tragédia a čo komédia. Stanisław Jerzy Lec, poľský básnik, aforista a satirik, 1909 – 1966
—–
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Okresný súd Bratislava III
Osoby: Iveta Halvoňová, Robert Fico, Roman Fitt, Ján Počiatek, Robert Fico, Štefan Harabin, Daniel Lipšic, Robet Kalińák, Rudolf Vaský, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2017
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia