Sudca EÚ Radoslav Procházka: Môžem sa aspoň vycikať?! (upútavka)

Prvý raz po prázdninách zasadla Súdna rada (44. zasadnutie) a prebehla voľba kandidáta na sudcu všeobecného súdu Európskej únie – vyberalo sa z dvoch kandidátov: Radoslav Procházka (navrhnutý slovenskou advkátskou komorou) a Ivan Rumana (dlhoročný sudca Najvyššieho súdu). Kandidatúru Procházku schválila a doporučila Slovenská advokátska komora, ktorej niekedy predsedal aj právny amatér Tomáš Borec.
Nakoniec bol v tajnej voľbe členov Súdnej rady zvolený Radolsav Procházka a to počtom hlasov 10 ZA, 2 proti, 5 sa zdržalo. Kandidát Ivan Rumana neprešiel.
Udiali sa ale zaujímavé veci. Radoslav Procházka sa pred novinármi skrýval na dámskej toaele so svojim polaneckým asistenom. Nakoniec sme ho upokojili a odprevadili k vozidlu. Cestou sme mu darovali aj tričko Takže tak! a vysvetlili, že by mal robiť pre ľudí, lebo tí sú už tak nespokojní, že volajú pro krvi a zabíjaní politikov.
S otázkou, čo si o zvolení Procházku do funkcie oslovili aj Štefana Harabina (bývalého predsedu Najvyššieho súdu a exministra spravodlivosti): Luxemburg je úložiste pre skrachovaných politikov. Ani nie Luxembourg, ale slovenské miesto sudcu všeobecného súdu Európskej únie. Členovia súdnej rady zrejme hlasovali na pokyn politikov. Je to trápne!
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia