Sudca v Kentucky zamietol námietku proti štátnemu zákonu o ochrane nenarodených detí pred potratom

Sudca v Kentucky zamietol námietku proti štátnemu zákonu o ochrane nenarodených detí pred potratom

Sudca v Kentucky rozhodol v neprospech&nbsptroch židovských žien, ktoré podali žalobu, v ktorej tvrdili, že štátny zákon chrániaci nenarodené deti pred potratom porušuje ich náboženskú slobodu.

Sudca Brian Edwards z&nbspokresu Jefferson 28. júna zamietol žalobu, ktorú podali Lisa Sobel, Jessica Kalb a Sarah Baron. Prípad sa sústredil najmä na oplodnenie in vitro (IVF), pričom ženy tvrdili, že keďže zákon stanovuje, že život sa začína počatím (čo je podľa nich náboženské presvedčenie), nebudú môcť zlikvidovať nechcené embryá. Kalbová, ktorá má v súčasnosti deväť zmrazených embryí, uviedla, že sa ich bojí použiť kvôli zákonu, a poznamenala, že nechce mať ďalších deväť tehotenstiev.

Čítajte: Výkonná riaditeľka luxusného automobilu vyhodila novorodenca z okna a zabila ho, bála sa, že materstvo zničí jej kariéru

Odmietajúc žalobu Edwards uviedol, že’tvrdenia žien’nemajú opodstatnenie, pretože ich“údajné zranenia…sú hypotetické, keďže žiadna z nich nie je v súčasnosti tehotná ani nepodstupuje umelé oplodnenie.”

Generálny prokurátor štátu Kentucky Russell Coleman pochválil rozhodnutie súdu’zamietnuť žalobu a potvrdiť štátny’zákon, ale zároveň obhajoval myšlienku, že IVF – ktoré zabíja nenarodené deti vyššou mierou ako potrat – zostáva v štáte chránené.

“Tlieskame rozhodnutiu súdu’potvrdiť zákon štátu Kentucky,” uviedol Coleman v tlačovej správe z 28. júna. “Najdôležitejšie je, že súd vylučuje akúkoľvek predstavu, že prístup k službám IVF v našom Commonwealthe je ohrozený. Dnešné’stanovisko je vítaným uistením pre mnohých obyvateľov Kentucky, ktorí sa chcú stať rodičmi.”

Ako ukázali Live Action News, IVF je nie je pro-life riešením neplodnosti, pretože často vedie k zničeniu nepoužitých alebo nechcených embryí. Pretože život sa začína v okamihu oplodnenia, ide o ukončenie života pred narodením. Skutočnosť, že život sa začína v okamihu oplodnenia, nie je náboženským, ale vedeckým presvedčením, prevažne podporeným vedeckými časopismi, učebnicami a odborníkmi.

Čítajte: Arkansas dáva 1 milión dolárov tehotenským centrám podporujúcim život, v priebehu budúceho roka poskytne ďalšie prostriedky

Právnici týchto žien tvrdia, že ich boj sa ešte neskončil.

“Po trinástich mesiacoch čakania sme dostali deväťstranové rozhodnutie, ktoré podľa nás nie je v súlade so zákonom a obsahuje množstvo zjavných chýb,” vyhlásil Aaron Kemper, právny zástupca žien. “Náš národ čaká na súdnictvo, ktoré bude dostatočne odvážne, aby urobilo to, čo si vyžaduje zákon a naše tradície. Naše klientky požadujú, aby sme pokračovali v boji, a tešíme sa na preskúmanie zo strany vyšších súdov.”

Pretlačené so súhlasom Live Action.