Súvisí útok inšpirovaný ISIS v New Orleans s výbuchom nákladného auta v Las Vegas?

Súvisí útok inšpirovaný ISIS v New Orleans s výbuchom nákladného auta v Las Vegas?

V skorých ranných hodinách 1. januára zabil v New Orleans pätnásť ľudí muž, ktorý vrazil nákladným autom do davu. Podozrivý vrah, pomenovaný ako Shamsad Al-Jabbar, potom zahynul v prestrelke s políciou, pričom dvaja policajti boli pri útoku zranení.

Ako informovala spravodajská stanica NBC, “podľa predbežných informácií mal Jabbar na závese nákladného auta Ford F-150 Lightning pripevnenú čiernu vlajku ISIS.” 

Prezident Joe Biden oznámil Američanom, že terorizmus inšpirovaný ISIS dorazil do Spojených štátov.   

Ve verejnom prejave Biden uviedol, že Jabbar zverejnil na sociálnych sieťach videá, “ktoré naznačujú, že sa inšpiroval ISIS a vyjadril túžbu zabíjať.”  

FBI vydala vyhlásenie , v ktorom uvádza, že vrah konal sám. 

Ako informovala televízia Sky News, asistentka špeciálneho agenta FBI Aletha Duncanová pôvodne uviedla, že boli objavené “improvizované výbušné zariadenia”, ale zdôraznila “Toto nie je teroristická udalosť”:  

Po Duncanovom’vyjadrení nasledovalo vyjadrenie superintendenta neworleanskej polície Anne Kirkpatrickovej, ktorá tiež inštruuje FBI o rozmanitosti, rovnosti a začlenení (DEI). 

“Kirkpatricková je národnou inštruktorkou pre FBI’s Law Enforcement Executive Association’s Leadership Training Program, kde inštruuje okrem iného na témy ako Predsudky a rozmanitosť, Emočná inteligencia a Vedenie generácií,” jej entúra na webovej stránke New Orleans governance uvádza: „V súčasnosti je v New Orleans v súčasnosti v prevádzke. 

Na záberoch z útoku sa objavila vlajka “ISIS” zobrazená na zadnej časti nákladného auta Ford Lightning, ktoré vrazilo do davu na ulici Bourbon Street v New Orleans’ a zabilo najmenej 13 ľudí. 

Na neoverenej snímke je tiež zobrazený agent FBI, ktorý fotografuje vlajku na mieste útoku.  

Šofér bol identifikovaný ako Shamsud-Din Jabbar, veterán americkej armády, ktorý bol kedysi nasadený v Afganistane. Ako uviedol britský denník Daily Mail reportoval, Jabbar mal problémy s prechodom do civilného života, napriek tomu si však zabezpečil šesťmiestny plat ako IT špecialista pre finančnú spoločnosť Deloitte. 

Bývalý IT špecialista americkej armády pokračoval ako záložník poprepustení z armády v roku 2015, podľasprávy NBC News. 

V neskoršom vysielania, ktoré ukázala NBC, Aletha Duncanová z FBI’potom potvrdila, že incident sa vyšetruje ako teroristický útok. 

Druhý útok?“

V priebehu niekoľkých hodín po útoku v New Orleans bolo oznámené, že pred hotelom Trump v Las Vegas o 9.00 hod. vybuchla v ohnivej guli kybernetická Tesla.ráno miestneho času 1. januára. 

Podľa správ na internete bol kamión Tesla “naplnený výbušninami” a zámerne explodoval, pričom pri výbuchu zahynul vodič. Podozrivým v tomto prípade je Matthew Livelsberger, 37-ročný bývalý príslušník zelených baretov. 

Mediálne zdroje poznamenali, že robustná konštrukcia kybertrucku’bola pochválená políciou za to, že do značnej miery zadržala výbuch. Keďže Livelsberger’má bohaté skúsenosti z bojov, je možné, že práve tieto poznatky rozhodli o výbere vozidla na útok, pri ktorom bol jedinou obeťou – čo je nápadný kontrast k smrtiacemu útoku Jabbara’v New Orleanse. 

Súvislosť medzi útokmi?“ 

Zaznamenalo sa, že nákladné vozidlo Tesla aj vozidlo použité na vjazd do davu v New Orleanse si prenajali od tej istej spoločnosti na prenájom vozidiel Turo. 

Katolícka komentátorka Candace Owensová na Twitteri poznamenala, že obaja podozriví “slúžili na tej istej [americkej] vojenskej základni” – tvrdenie opakovali spravodajské agentúry.  

Podľa Brussels Morning News FBI teraz vyšetrujemožné spojenie medzi týmito dvoma útokmi. 

ISIS a Al-Káidu podporujú USA, Izrael

Jednu súvislosť však mainstreamoví ani nezávislí komentátori zatiaľ nezaznamenali: desaťročia trvajúce sponzorovanie Al-Káidy a ISIS Spojenými štátmi a ich spojencami Spojeným kráľovstvom a Izraelom. 

Nový režim v Sýrii vedie Ahmed Al-Sharaa, známy pod pseudonymom ISIS Mohammed Al- Jolani. Podľa Bezpečnostnej rady OSN bol poverený vodcom ISIS, aby v tejto krajine založil pobočku teroristickej skupiny.   

Táto skupina, pôvodne známa ako front Nusra, dostala zbrane z Líbye, ktoré boli do Sýrie dodané pod vedením ministerstva zahraničných vecí Hillary Clintonovej po dodacej trase zaznamenal Seymour Hersh v roku 2014 ako “The Rat Line.”

Posledné správy médií ukázali, ako Izrael dodával, vyzbrojoval a dokonca medicínsky liečil dlhé roky týchto “sýrskych povstalcov”, ktorých izraelský minister pre diaspóru Amichai Chikli minulý mesiac označil za “odnože al-Kájdy a ISIS.”

Chikli povedal: “Napriek premenovaniu Haját Tahrír aš-Šám a jej vodcu Ahmeda aš-Šára je podstatné, že väčšina Sýrie je teraz pod kontrolou odnoží al-Kájdy a Dá’esh [ISIS]”.  

 

Po jeho kontroverznom vyhlásení o zrejmosti denník Jerusalem Post informoval, že izraelským ministrom bolo odporučené, aby nediskutovali o vývoji v Sýrii. 

Trýznivá história zmeny režimu 

Nedávne správy ukázali, že Veľká Británia sa v roku 2003 pokúšala dvoriť bývalému sýrskemu prezidentovi Asadovi v boji proti Džolánímu ISIS, aby zabránila vstupu jeho teroristov do USA.K. a USA okupovaného Iraku.  

V ďalšom zvrate sa francúzska vláda rozišla s médiami kampane s cieľom predať Jolaniho a jeho rebrandovaný ISIS ako “diverzite priateľský” a mierna sila dobra.   

Francúzska oznámilo3. decembra že podniklo nálety na ciele, ktoré nazvalo “Da’Esh” – arabský názov pre ISIS.  

Tento potenciálny diplomatický zlom ukazuje, že niektoré krajiny nie sú ochotné zabudnúť na temnú históriu tejto formy islamského extrémizmu. Známe ako “takfíri” – skupiny ako Al-Káida a ISIS označujú všetkých cudzincov za odpadlíkov alebo “takfír” –, čím sa z kresťanov, ateistov a dokonca aj iných moslimov stávajú legitímne ciele.  

Desaťročia Západom podporovaného džihádu

Takýto postoj voľne zastával Usáma bin Ládin – ktorý nadviazal na presvedčenie Sajjida Qutba – že svet upadol do odpadlíctva – vrátane islamského sveta. Bin Ládina’na čele “mudžahedínov” v Afganistane podporovali Spojené štáty – tvrdenie oznámila BBC v roku 2004 a v roku 2005 ho zopakovalbývalý minister zahraničných vecí Spojeného kráľovstva, Robin Cook. 

V roku 1993 sa Bin Ládin dočkal aj prania svojho obrazu v tlači, keď ho v západných médiách opísali ako bojovníka za slobodu “na ceste k mieru” po tom, ako viedol armádu proti bývalej sovietskej okupácii.  

Tak ako “HTS” teraz pôsobí v Sýrii pod vedením Džoláního, bin Ládin využíval zahraničných bojovníkov na vedenie džihádu pod záštitou Západu – a proti jeho strategickým nepriateľom.  

V roku 2017 sa ISIS stal vo svojom “takfírizme” tak extrémnym, že ho odsúdil vtedajší vodca al-Káidy Ayman Al-Zawahiri.  

Virálny marketing teroru

Keď je ISIS opäť v centre pozornosti medzinárodného spoločenstva, je tragicky predvídateľné, že jeho veľkolepé barbarstvo sa bude opäť virálne šíriť po celom svete. Vlna podobných teroristických útokov po celej Európe sa uskutočnila počas vojenskej expanzie ISIS po Sýrii, vrátane tej v roku 2016 vo francúzskom Nice – keď islamistický militant zabil 84 ľudí tým, že vrazil veľkým nákladným autom do oslavujúceho davu.  

Nové na tomto procese prenosu je len to, že tento útok sa odohral v USA.  

Týmto brutálnym útokom na civilistov sa časť hrôzy zmeny režimu vrátila domov. Koľko toho ešte čaká obyvateľstvo tých krajín, ktoré podporili vojnu proti terorizmu, sa ešte len ukáže.   

Ak sa “odnože Al-Káidy a ISIS” dostali do centra pozornosti medzinárodných médií v úlohe záchrancov, nie je prekvapujúce, že táto forma virálneho marketingu opäť napodobnila odporné metódy týchto extrémistov na Západe. 

Kým súvislosť medzi incidentmi v Las Vegas a New Orleans sa zatiaľ nepodarilo zistiť, spôsoby operácií hovoria proti koordinovanému útoku. Jeden z nich nesie znaky medzinárodne uznávanej značky teroru, ktorú do vlasti importovali jej hlavní sponzori v zahraničí. Ako poznamenal šéf neworleanskej polície poznamenal, “Tento muž sa snažil prebehnúť čo najviac ľudí.”

Druhý zrejme nemal v úmysle spôsobiť širšie škody a môže byť symbolickým gestom protestu proti nadchádzajúcemu partnerstvu Trumpa a Muska.  

Akkoľvek bude naratív týchto udalostí vytvorený, je nanajvýš nepravdepodobné, že budete viac počuť o tom, ako desaťročia zmeny režimu vytvorili monštrum, ktoré teraz prenasleduje trhoviská a ulice Európy a Ameriky.  

Tento tragický útok je novým prípadom zavedeného obradu smrti. Je produktom tej istej politickej, vojenskej a ekonomickej kultúry, ktorá predáva svoj program prostredníctvom výroby “reality” prostredníctvom masmediálnej propagandy a cenzúry.   

Predávaný ako každý iný produkt – prostredníctvom senzačných obrazov – je dedičstvom kultúrnej výroby teroru v službách zmeny režimu. Práve tento priemysel sa skrýva za cnostnými rečami o šírení demokracie v zahraničí s cieľom realizovať fantáziu globalistického režimu.   

To, čo globálne ambície našej politickej triedy priniesli Američanom, je realita programu smrti vo veku vyrobenej viery.