Švecová našla Urbančíka! (upútavka)

1. Marca 2016 sa uskutočnilo výberové konanie na Hovorcu Najvyššieho súdu. Prihlásil sa iba jediný kandidát – Boris Urbančík, ktorý už je hovorcom – ale iba dočasným. Má byť teda iba formálne, aby sa zlegalizovala jeho funkcia? Ako je však možné, že sa prihlásil iba sám na také lukratívne miesto?
Výberové konanie je zo zákona verejné a účasť GINN včas nahlásil. Súhlas vyjadrila aj vedúca osobného úrad deň predtým – avšak keď sme ráno dorazili na súd – čakalo nás prekvapenie. Na výberové konanie vás nepustíme – hovorí strážnik.
Účast GINN bola odsúhlasená Najvyššim súdom ako vidíte na tomto videu deň predtým: https://youtu.be/SMQ61LfZgQ0
Konanie malo začať o 10h vo vestibule Najvyššieho súdu – výberové konane je zo zákona verejné. Event je tu: https://www.facebook.com/events/1568940333431397/
——
Kto je Boris Urbančík? Kandidoval za strantu TIP za primátora meta Košice v roku 2014 a nedávno sa dostal na dočasný post za hovorcu Najvyššie súdu. Aby ho zlegalizovali vo funkcii – museli spraviť formálne výberové konanie – avšak sú pochybnosti, či sa 1.3.2016 vôbec nejaké konalo.
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Najvyšší súd Bratislava
Osoby: Boris Urbančík, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, hovorca, štátny zamestnanec
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia