Švecová počas disciplinárky s Harabinom skolabovala a utiekla (upútavka)

Švecová počas disciplinárky s Harabinom skolabovala a utiekla (upútavka)

V pondelok zasadol disciplinárny senát aby rozhodol v kauze č. 2 Ds 6/2015 o návrhu predseníčky Najvyššieho súdu D. Švecovej proti sudcovi Štefanovi Harabinovi. Po viac ako 7 hodín súd rozhodol o oslobedení Harabina. Celý súd sprevádzalo napätie a predsedníčka NS pred verdiktom súdu utiekla a počas cesty k autu sa podivne správala aj chodila, ako keby bola pod liekmi alebo vplyvom omamných a psychotropných látok.. Jej právny zástupca odmeny, ktoré inkasuje od štátu vrátiť odmieta.
Tentoraz za to, že pred dvomi rokmi nezvolal ako predseda trestnoprávneho kolégia jeho zasadnutie, aby zjednotil názor sudcov na fungovanie policajnej inšpekcie. Bol to totiž práve Harabinov senát, ktorý sa v roku 2015 odklonil od doterajšej rozhodovacej praxe a povedal, že je nezákonná.
Predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová ho chcela za zanedbanie tejto povinnosti potrestať znížením platu o polovicu na pol roka a preložením na súd nižšieho stupňa. Rovnako ako v polovici marca neuspela. Senát Erika Uhlára rozhodol, že Harabin sa previnenia nedopustil.
„Rozhodnutie považujeme za nesprávne,“ reagoval právny zástupca Švecovej Marek Benedik. Vysvetlil, že to bol Harabin, kto dlhodobo rozhodoval, že inšpekcia je zákonná, no potom zmenil názor a keď mal zvolať kolégium, tak to odmietol. Dôkazom je aj zápisnica z pracovného stretnutia trestných sudcov z júla 2015.
Disciplinárny senát však dnes rozhodol, že za nezvolanie kolégia Harabin nie je disciplinárne zodpovedný. „S tým sa nemôžeme stotožniť. Odvoláme sa,“ reagoval Benedik. Švecová do záveru zhruba osemhodinového pojednávania nevydržala. Z pracovných dôvodov sa ospravedlnila už po zhruba dvoch hodinách
Celý článok je tu: https://dennikn.sk/723560/harabin-je-opat-nevinny-ani-tah-s-porusenim-povinnosti-sefa-kolegia-nevysiel/
Zažili sme aj drobný incident keď ochrankár Švecovej začal agresívne útočiť na M. Daňa keď predsedníčku NS snímal ako nastupuje do auta.
Celé video pripravujeme na zverejnenie už o pár hodín.
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Vec: 2 Ds 6/2015
Miesto: Najvyšší súd Disciplinárny senát, Nám. SNP 28, Bratislava
Osoby: Daniela Švecová, Štefan Harabin, Marek Benedik, Boris Urbančík, Michal Mandzák, Rudolf Vaský, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, perly, prada, náhrdelník, náušnice, BMW
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2017
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia