Sýrska armáda a ruské letectvo oslobodzujú východnú časť provincie Hama (VIDEO)

Sýrska armáda a ruské letectvo oslobodzujú východnú časť provincie Hama (VIDEO)

28.7.2017  HlavnéSprávy
 

Portál RusVesna priniesol informácie o úspešnom postupe sýrskych vojsk, podporovaných ruským letectvom na východe provincie Hama. Sýrski vojaci a ruskí piloti likvidujú oporné body ISIS a čoraz viac teroristov ISIS skladá zbrane, alebo opúšťa svoje bojové pozície.

V posledných hodinách sýrske vládne jednotky úspešne vytlačili teroristov z mesta Akerbat, obsadili strategické výšiny pri meste al-Sabbura a prenikli na okraj mesta Al-Dakila al-Shamaliyah, v ktorom sa nachádza silnejšia jednotka teroristov ISIS.

V meste Al-Dakila al-Shamaliyah už časť teroristov opustila takisto svoje bojové pozície, vládne jednotky získali novú podporu z oblasti provincie Damask, kde veľká časť teroristov už úplne zložila zbrane a z oblasti mesta Badia al-Sham v blízkosti jordánskych hraníc. Uvoľnené sýrske vojenské jednotky podporujú útok v Hame, časť sa pridala k ofenzíve Tigrov pri Deir-ez-Zor.

Vládne sily obkľučujú mesto Akerbat, podľa zdrojov sýrskej a ruskej tajnej služby do bojov nasadzuje ISIS čoraz viac brancov s veľmi slabým základným vojenským výcvikom. Výcvik teroristov vo výcvikových táboroch ISIS nebol ukončený a medzi členmi ISIS sa objavuje čoraz viac chlapcov vo veku 15 – 17 rokov.

Slabovycvičené jednotky teroristov nedokážu viesť normálne bojové operácie, nováčikovia nedokážu plniť určené strategické úlohy. Preto musia velitelia ISIS v bojoch nasadzovať “skúsených teroristov”, tí však pokračujú sústavne v bojoch a začínajú byť psychicky a fyzicky opotrebovaní. Nováčikovia navyše ľahko podliehajú panike a pri prvej príležitosti skladajú zbrane.

Video – noční lov ruské helikoptéry na teroristy z ISIS:
 

Čoraz viac teroristov prichádza k vládnym líniám s lístočkami nabádajúcimi vzdať sa, ktoré zhadzujú ruské a sýrske lietadlá. Sýrska vláda sľubuje amnestiu tým teroristom, ktorí sa vzdajú a ktorí nespáchali žiadne zločiny voči zajatým sýrskym vojakom, alebo civilistom.

Hlavným veliteľom teroristov v oblasti Akerbatu a v oblasti Es-Suhna je poľný veliteľ ISIS Abu Ibrahim at-Teinavi. Ide o veliteľa nižšieho rangu, ktorý sa stal poľným veliteľom z dôvodu vysokých strát medzi poľnými veliteľmi teroristov, tých cielene lovia neznámi špecialisti, alebo členovia jednotky ISIS Hunters.

Video: ruské letectvo přesnými zásahy ničí postavení dělostřelectva teroristů v provincii Hammá: