
- Guvernér Tennessee vyhlásil jún za Mesiac jadrovej rodiny, oslavujúc tradičné hodnoty.
- Jadrová rodina je Božím zámerom a základom prosperujúcej spoločnosti.
- Rodiny bez otca sú spojené s mnohými sociálnymi problémami a nešťastím.
- Symbolika odmietania LGBT ideológie je dôležitá pre ochranu tradičných rodín.
9. apríla guvernér štátu Tennessee Bill Lee podpísal uznesenie, ktorým sa mesiac jún vyhlasuje za „Mesiac jadrovej rodiny“ namiesto „Mesiaca hrdosti“, čo vyvolalo ostrú reakciu aktivistov z radov LGBT. Spoločné uznesenie č. 182 snemovne štátu Tennessee prešlo v Snemovni reprezentantov pomerom hlasov 72 ku 18 a v Senáte pomerom 26 ku 4.
Uznesenie definuje „jadrovú rodinu“ ako „pozostávajúcu z jedného manžela, jednej manželky a akýchkoľvek biologických, adoptovaných alebo pestúnskych detí“ a konštatuje, že je to „Božím zámerom pre rodinnú štruktúru“ a je „základným kameňom spoločnosti od stvorenia sveta“.
Uznesenie zdôrazňuje, že jadrová rodina bola „základným stavebným kameňom spoločnosti v Tennessee počas jej formovania“ a „vybudovala Spojené štáty americké a vytvorila prosperitu v našej krajine“, zatiaľ čo naopak:
rodiny bez otca sú štyrikrát náchylnejšie žiť v chudobe ako rodiny s manželmi; deti bez otcov sú desaťkrát náchylnejšie na zneužívanie chemických látok; deti z rodín bez otca sú náchylnejšie na duševné a behaviorálne problémy; šesťdesiat percent samovrážd mládeže pochádza z rodín bez otca; sedemdesiatjeden percent študentov, ktorí predčasne ukončili strednú školu, pochádza z rodín bez otca; mládež bez otca je dvadsaťkrát náchylnejšia na uväznenie; osemdesiatpäť percent mladých ľudí vo väzení pochádza z rodín bez otca; a v štúdii z roku 2016, ktorú vypracoval Peter Langman o psychológii päťdesiatich šiestich strelcov v školách, bolo osemdesiatdva percent strelcov vychovaných v nestabilnom rodinnom prostredí alebo bez oboch biologických rodičov.
Uznesenie tiež uvádza, že “hodnoty štátu Tennessee nie sú v súlade s humanistickými, globalistickými ideológiami Svetovej zdravotníckej organizácie, Organizácie Spojených národov a podobne zmýšľajúcich organizácií, ktoré bojujú za kontrolu populácie prostredníctvom propagácie sterilizácie a potratov“ a že „jadrová rodina je Božím dokonalým zámerom pre ľudstvo“.
GLAAD, jedna z najvplyvnejších amerických LGBT lobistických skupín, tento krok predvídateľne odsúdila. „Uznesenia ako toto skôr odhaľujú nevedomosť volených úradníkov, ktorých vlastné rodiny a rodiny ich voličov majú rôznu rodinnú dynamiku a štruktúru,“ uviedla GLAAD pre The Advocate.
Minulý jún Trumpova administratíva uznala jún za „Mesiacom Title IX“ namiesto „mesiaca hrdosti“, aby upriamila pozornosť na boj za odstránenie rodovej ideológie a vylúčenie mužov identifikujúcich sa ako transrodoví z ženských zariadení. Ohio navrhlo „Mesiac prirodzenej rodiny“ v roku 2025, hoci táto iniciatíva zatiaľ uviazla vo výbore. Utah, Idaho a Montana zakázali vyvesovať akékoľvek vlajky – vrátane LGBT vlajky – okrem oficiálnych vlajok na vládnych stožiaroch.
Cynici by tieto kroky mohli charakterizovať ako prevažne symbolické a mali by pravdu. Symbolika je však silná. Symbolika má význam. Aktivisti LGBT to chápu, a preto ich tieto kroky tak pobúrili. Prečo sú takí nahnevaní, keď sa vládne stožiarové vlajky rozhodnú pre neutralitu a odmietajú vyvesiť vlajku ich ideológie? Pretože si uvedomujú, že vlajky pre ľudí niečo znamenajú a že ich vlajka nad vládnou budovou signalizuje obsadené územie.
Ako Carl Trueman poznamenal v roku 2023: „Ako prevziať kontrolu nad impériom?“ Odpoveď: „Stačí ovládať čas a priestor.“ Ak máte akékoľvek pochybnosti o tom, že LGBT hnutie to dokázalo, prejdite sa v júni po akomkoľvek meste. Kolonizátori vždy prichádzajú s vlajkami a dúha vlaje všade. A keď ich vlajka zmizne a ich meno bude odstránené z mesiaca jún, je to pre nich dôležité – a preto by to malo byť dôležité aj pre nás.





