Trestný čin marenie exekúcie! Či mafiánske praktiky?

Dňa 20.2.2014 navštívil novinár Martin Daňo / GINN exekútorský úrad JUDr. Oľgy Rehákovej, aby nahliadol do exekučného spisu. Udalosti však nabrali opačný spád a exekútor chcel odobrať novinárske kamery a vykonať osobnú prehliadku novinára. Zasahovala až polícia. Po niekoľkých mesiacoch polícia neovinilna exekútora ale novinára – vraj maril exekúciu, keď neuposlúchol príkazy exekútora.
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
————————-
GINN nahliadanie a praktiky exekútorského úradu nakrúcal na kameru. Syn exekútorky sa rozhodol, že novinárske kamery, ktoré ho nafilmovali odoberie a vykoná demoštratívnu osobnú prehliadku novinára. Po zásahu polície skončila exekútorka a jej syn na miestnom oddelení PZ. Novinársku techniku sme napriek zastrašovaniu neodovzdali a záznam z návštevy exekútorského úradu sme zverejnili. Nakoniec sa stalo neuveriteľné: Roman Hanzlovič, policajt OR PZ Bratislava II, po takmer 8 mesiacoch obvinil novinára Daňa z marenia exekúcie, keď odmietol odovzdať techniku, ktorá vôbec nepatrila dlžníkovi, ktorého sa spis týkal a že sa odmietol podrobiť osobnej prehliadke.
Situáciu vyriešila o pár dní neskôr až Edita Balážová, prokurátorka OP Bratislava II – obvinenie novinára zrušila dňa 24.10.2014 pre jeho zjavnú nezákonnosť!
A nakoniec nám zavolal aj sám Roman Hanzlovič, policajt, ktorý novinára nezákonne obvinil (hovor je vo videu)
————————-
Váž si slobodu lebo ju stratíš, učí nás história. „Neotravuj nás s politikou“, hovoria tí čo sa nechcú poučiť.
Richard Stallman, americký programátor, a zakladateľ Hnutia slobodného softvéru a projektu GNU, * 16. marec 1953
————————-
Účinkovali: Oľga Reháková, Juraj Rehák, Roman Hanzlovič / OR PZ Bratislava 2, Edita Balážová / Okresná prokuratúra Bratislava 2, Martin Daňo / GINN,
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25, exekúcia, exekútor, súdny exekútor, polícia, exekútori, marenie exekúcie
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2014
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014, 2015