Turecko vstupuje do Brics

Turecko vstupuje do Brics

Erdogan po neprijatí do EÚ podobne ako Mečiar (1995): “Keď
nás nebudú chcieť na Západe, obrátime sa na Východ“
tu   a tu.  Ibaže
neoosmanské islamsko/sunnitské Turecko hodnotovo a bezpečnostne do EÚ nepatrí.
Ani do NATO. Podieľa sa na islamizácii „jadra“ EÚ a pre imigráciu a politickú
radikalizáciu islamu na volebnom rozklade Nemecka.

Pozn. editora: Islam nepozná a odmieta pojem sekulárny štát. Nad svetskými zákonmi sú zákony Allaha. Turecko je frustrované nedostatočným pokrokom v snahe o vstup do EÚ. Blok bude rokovať o svojom členstve na októbrovom summite v Rusku.
Od 1. januára tohto roku sa k BRICS  pripojilo  ďalších 6 veľkých krajín – Argentína, Egypt, Etiópia, Irán, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty. Z hľadiska populácie tak krajiny BRICS predstavujú viac ako polovicu ľudstva. Navyše majú suroviny. Všetko, čo Európa potrebuje a doma nemá, sa nachádza v štátoch BRICS. A tie sa obchodu nebránia. Obchodu bez podmienok, bez mentorovania a „hodnôt”. Nikoho nenúti k nejakej ideológii. Ale jednoducho ponúkajú cestu pre štáty, ktoré sa nechcú podriaďovať liberálnym a liberasticko-genderovo-LGBTIQ-pedofilným hodnotám a normám, a napriek tomu by radi ťažili z ekonomických výhod globálneho obchodu.
Ekonomika a obchod nepoznajú hodnoty a sociálny aspekt. Platí aj pre  slovenskú „sociálne orientovanú trhovú ekonomiku“ (Ústava a Čl. 55. (1) „Hospodárstvo Slovenskej republiky sa zakladá na princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky.“) ako figového listu prechodu od socializmu kapitalizmu a „voľnému“ obchodu. Ekonomika an sich (osebe) pozná len má dať-dal, zisk alebo stratu.
Voľný obchod nie je slobodný obchod. Slovensko vidím ako suverénny a zvrchovaný subjekt slobodného obchodu. Bez okliešťujúcich pravidiel EÚ… slobodný obchod znamená priamy obchod mimo burzu.
Lacná slovenská elektrina nakupovaná Slovenskom násobne drahšie na burze.
Európska energetická burza (
European Energy Exchange, skratka EEX) je nemecká akciová spoločnosť prevádzkujúca stredoeurópsku burzu elektrickej energie a súvisiacich komodít so sídlom v Lipsku v Nemecku. Rozvíja, prevádzkuje a spája bezpečné, likvidné a transparentné trhy s energiou a súvisiacimi produktmi, vrátane zmlúv o energetických derivátoch (elektrina, plyn, emisné kvóty) až na 6 rokov dopredu, poľnohospodárskych produktov a nákladnej dopravy.
Slovensko má potrebné množstvo vlastnej elektriny spotrebovať doma a zvyšok predať face to face záujemcom. Aj v tom spočíva suverenita a zvrchovanosť Slovenska.
Oasis ako darebácky precedens, ceny lístkov
Takzvané „dynamické“ ceny lístkov: čím vyšší záujem, tým vyššie ceny. Toto je v rozpore s očakávateľnosťou, predvídateľnosťou a ochranou práv spotrebiteľa tu.
Ceny surovín, produktov, tovarov a služieb sú mimo hodnotu za peniaze a ich skutočnú hodnotu.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan