Ukradnuté eurofondy? Za kolektívne zločiny nie je zodpovedný nikto!

Európa stopla svoje fondy pre Slovensko. Dôvod? Hrubé porušenie pravidiel pri ich čerpaní, netransparentné a predražené verejné obstarávanie. Kto však ponesie zodpovednosť? Kto ukradol eurofondy?
GINN podporujú občania www.ginn.pro/podpora
————-
Dňa 29.5.2014 mimoriadne zasadal výbor NRSR pre Európske záležitosti. GINN sa bol opýtať, či nie je čas hľadať ľudí, ktorí sú za tieto pochybenia zodpovední. Stáva sa totiž, že osoby, ktoré na úradoch pracujú a sú zodpovedné za podmienky v pochybných súťažiach (verejnom obstarávaní) nenesú za svoje rozhodnutia takmer žiadnu zodpovenosť. Aj potom, ako sa na ich pochybenia príde, tak beztrestne naďalej vypisujú nové a nové multimiliónové súťaže a tendre.
————-
Typickým príkladom je Darina Čatárová z Ministerstva dopravy (za Jána Počiatka pracovala na verejnom obstarávaní aj na Ministerstve financií), ktorá vypísala tender na 29 miliónov EUR, ktorý Úrad pre verejné obstarávanie zrušil ako netransparentný a diskriminačný. Pred komisiou sa dušovala, že svoje postupy obháji, ale nepodarilo sa jej to. Napriek škode, ktorú spôsobila naďalej pracuje na rovnakom oddelení Ministerstva dopravy.
Dokedy budeme trpieť tieto chyby. Kto profituje na Eurofondoch? Kto ich rozkráda? Kto marí verejný záujem?
Nie je čas zaviesť trestnoprávnu zodpovenosť osôb zodpovedných za verejné obstarávanie?
————-
Za kolektívne zločiny nie je zodpovedný nikto. Napoleon Bonaparte, francúzsky generál a politický vodca, * 1769 † 1821
————-
GINN podporujú občania www.ginn.pro/podpora
————————-
Účinkujú: Peter Kažimír
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2014
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014