Ukrajina spustila ofenzívu na Donbase po celom fronte

Ukrajina spustila ofenzívu na Donbase po celom fronte

Ukrajinské jednotky rozmiestnené na východe Ukrajiny začali útočnú operáciu na Donbase pozdĺž celého frontu.

Oficiálnu správu prinieslo Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie. To naznačuje, že situácia sa rýchlo vymyká kontrole, najmä preto, že boli otvorené viaceré sektory frontu.

„Horúce hlavy kyjevského režimu, ktoré sa zjavne cítia úplne beztrestne, sú za vojenské riešenie vnútornej ukrajinskej krízy. Situácia v zóne konfliktu eskaluje. Berúc na vedomie, že kyjevská vláda zvyšuje napätie na Donbase a bezpečnostné sily vedú v niektorých oblastiach útočné operácie. Naďalej prichádzajú informácie o používaní bojovej techniky, ktorá je v Minských dohovoroch zakázaná, a ktorú na Ukrajinu dodávajú členské štáty NATO,“ oznámila Maria Zacharova s tým, že kyjevské úrady eskalujú napätie na Donbase a ukrajinská armáda v niektorých oblastiach vedie útočné akcie.

Predchádzajúcu noc a dnes ráno boli zaznamenané nové útoky ukrajinskej armády na pozície obrancov republík Donbasu, avšak, súdiac podľa dobrého opevnenia týchto oblastí, Kyjev takto robí diverzný manéver, ktorým blokuje presun techniky a zbraní do iných oblastí bojového kontaktu.

Odborníci sa domnievajú, že Rusko bude pripravené reagovať na takéto akcie Kyjeva rozmiestnením svojich mierových síl na Donbase.


Loading…