Ukrajinský Mortal Kombat – bitky poslancov Verchovnej rady

Ukrajinský Mortal Kombat – bitky poslancov Verchovnej rady

Ukrajinská elita opäť ukázala svoju pravú tvár. Poslanec Verchovnej rady Vladimir Parasjuk počas zasadania protikorupčnej komisie kopol (zozadu) do tváre Vasilija Pisneho, zástupcu náčelníka Hlavného oddelenia pre boj s korupciou a organizovaným zločinom Bezpečnostnej služby Ukrajiny. Kop to bol teda riadny, ako môžete vidieť na videu. Samozrejme, po svojom útoku Parasjuk prehlásil, že išlo o "provokáciu" voči jeho osobe (ktorú isto zorganizovali agenti Putina).

Aj keď tento útok vďaka svojej surovosti vyvolal v ukrajinských médiách značný ohlas, podobné excesy sa v ukrajinskej Verchovnej rade berú už ako súčasť folklóru. Je to len pár dní, čo priamo v budove Verchovnej rady poslanec Andrej Teteruk rozbil (!) fľašu o hlavu (!) svojej kolegyne (!)  Olexandry Kužeľ. Potom, ako ukrajinská chunta usilovne rozširovala verzie o "samoupálení" ľudí v Odese a o "samoobstreloch" donbaských povstalcov, nikoho asi neprekvapí, že aj Teteruk sa pokúsil svoj čin schovať za tvrdenie, že Kužeľ sama trafila svojou hlavou o jeho fľašu.

Pri vzhliadnutí nasledujúcich videí sa človek neubráni pocitu, že vziať Ukrajinu do Európy, a najmä ukrajinských poslancov do Europarlamentu, nie je až taký zlý nápad. Priniesli by tam svieži vietor…