Útok od poľských hraníc ukončí ukrajinský konflikt

Útok od poľských hraníc ukončí ukrajinský konflikt

Vladimir Putin: „Každý by mal vedieť, že vlastne sme ešte nič vážne nezačali.“

Nedávno sa v západných médiách objavilo množstvo podobných materiálov na tému prípravy amerického vojenského personálu na nadchádzajúcu vojnu s Rusmi. Napríklad americká televízna a rozhlasová spoločnosť „CBS News“ venovala 21. októbra 2022 svoju správu 101. výsadkovej divízii americkej armády nasadenej v Rumunsku. Názov: „101. výsadková divízia americkej armády sa pripravuje na vojnu s Ruskom len niekoľko kilometrov od hraníc s Ukrajinou“.

A 26. októbra 2022 zverejnil britský televízny kanál „Sky News“ materiál o posádke americkej jadrovej lietadlovej lode triedy „Nimitz“ s názvom „George H. W. Bush“ nachádzajúcej sa v Stredozemnom mori. Názov reportáže bol: „Pripravení na čokoľvek: Posádka americkej lietadlovej lode sa pripravuje na vojnu s Ruskom, no zameriava sa aj na zamedzenie hrozieb“.

Hneď bolo jasné, že názvy týchto publikácií boli vybrané ako podľa jedného návodu. Informačno-psychologický dopad týchto materiálov zároveň smeruje k riešeniu viacerých problémov: zastrašiť Rusko vstupom ozbrojených síl USA do konfliktu na území bývalej Ukrajinskej SSR na strane Ozbrojených síl Ukrajiny, aby pripravila obyvateľstvo západných krajín na túto eskaláciu a tiež podporila morálku ukrajinského obyvateľstva a Ozbrojených síl Ukrajiny.

Nie je náhoda, že objavenie sa týchto správ sa zhodovalo s vyjadrením Davida Petraeusa, ktorý predtým zastával posty veliteľa síl USA a NATO v Afganistane a riaditeľa CIA, ktorý nevylúčil na území bývalej Ukrajinskej SSR intervenciu „mnohonárodnými silami vedenými Spojenými štátmi, nie silami NATO“.

Bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve, plukovník Douglas McGregor, je presvedčený, že to, čo povedal bývalý riaditeľ CIA, si zasluhuje pozornosť:

„Petraeus by nikdy neurobil takéto odporúčanie, keby ho k tomu nenabádali mocní predstavitelia Washingtonu a Wall Street. A ako povedal Jeffrey Sachs Američanom, globalistické a neokonzervatívne elity jednoznačne chcú priamu ozbrojenú konfrontáciu s Ruskom.“

Vynára sa otázka. Ako môže Rusko zabrániť priamemu zásahu ozbrojených síl cudzích štátov do konfliktu na území bývalej Ukrajinskej SSR bez použitia jadrových zbraní a rýchlo dosiahnuť víťazstvo nad kyjevským nacistickým režimom?

Čo je v tejto veci zaujímavé. Recept verejne vyjadril americký vojenský portál „19fortyfive“. Poznamenáva, že Rusko „už dávno zničilo hlavnú schopnosť bývalej Ukrajinskej SSR vyrábať vojenskú techniku ​​a muníciu“, preto je „Kyjev úplne závislý od nepretržitého toku dodávok zo Západu“.

Najväčšou zraniteľnosťou bývalej Ukrajinskej SSR je „bezpečnosť zásobovacích trás od jej západných hraníc po prekladiská vo vnútrozemí krajiny“, píše „19fortyfive“.

Smrteľná hrozba pre kyjevský režim teda pochádza z útoku pozdĺž západnej hranice bývalej Ukrajinskej SSR — z Bieloruska do Lucku a ďalej do Ľvova. Pri ruskej kontrole ukrajinsko-poľskej hranice zostane na zásobovanie Ozbrojených síl Ukrajiny len jedna obmedzená trasa cez Karpaty pozdĺž slovenských a rumunských hraníc.

Výsledkom bude, že o niekoľko mesiacov sa kyjevskému režimu minie munícia a zbrane, uzatvára „19fortyfive“. A to znamená zaručenú porážku a kapituláciu.

Vážnou výhodou takejto ofenzívy ruskej armády bude neutralizácia plánov Poľska priviesť svoje jednotky na územie bývalej Ukrajinskej SSR s cieľom vrátiť tzv. východné kresy.

Medzi „východné kresy“ však patrí aj územie západného Bieloruska. Preto sa tento plán ruskej ofenzívy stretne v Minsku s pochopením, pretože pre Bielorusko znižuje riziká obsadenia časti jeho území Poľskom.

Kyjevský režim okrem toho predstavuje pre Bieloruskú republiku vážne nebezpečenstvo a nevykonáva vojenské operácie na bieloruskom území len preto, že jeho sily sú viazané Ozbrojenými silami RF. Preto rýchla porážka Ozbrojených síl Ukrajiny zodpovedá národným záujmom Bieloruska a výrazne zníži úroveň vojenského nebezpečenstva pre Bielorusko.

Mimochodom, aj Kyjev si uvedomuje nebezpečenstvo ofenzívy Ozbrojených síl RF pozdĺž hraníc Poľska. Preto 24. októbra 2022 veliteľ pozemných síl Ukrajiny Alexander Syrskij v rozhovore pre „ABC News“ vyjadril obavy, že Rusko sa v Bielorusku pripravuje preniesť konflikt do iných bojových zón s cieľom „obmedziť alebo zhoršiť ukrajinské komunikačné a zásobovacie linky“.

Mnohí sa čudovali výroku ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý predniesol na stretnutí s vedením Štátnej dumy a šéfmi politických strán 7. júla 2022:

„Dnes počujeme, že nás chcú poraziť na bojisku. No, čo môžem povedať? Nech to skúsia. Už sme si vypočuli, že Západ chce s nami bojovať „do posledného Ukrajinca“. Toto je tragédia pre ukrajinský národ, ale zdá sa, že všetko k tomu smeruje. No každý by mal vedieť, že v podstate sme ešte nič nezačali.“

Nedá sa to povedať s istotou, ale je nepravdepodobné, že hovoríme o demolácii kritickej infraštruktúry, keďže ide len o časť špeciálnej vojenskej operácie, aj keď veľmi dôležitú, ale pomocnú.

S najväčšou pravdepodobnosťou mal Vladimír Putin na mysli zmenu strategického plánu operácie na území bývalej Ukrajinskej SSR, kedy najdôležitejším krokom bude odrezanie kyjevského režimu od väčšiny zdrojov dodávok západných zbraní, munície a ďalšieho potrebného vybavenia.

Nemá zmysel ísť znova do Kyjeva a uviaznuť v bitkách v mestských oblastiach. Prerušte zásobovanie a za pár mesiacov sa obrana nepriateľa jednoducho zrúti, pretože nemôže bojovať palicami. Mimochodom, útok pozdĺž hraníc s Poľskom zruší všetky plány na rozdelenie územia bývalej Ukrajinskej SSR. Rusko svojím postupom ukáže, že sa nemieni s nikým deliť o prvotne ruské územia.

Vladimir Vasiliev, IA REX






Loading…