V prvej línii – VOJNA V TIENI MAJDANU – Pravda o ukrajinskom konflikte 12.04.2017

Prebraté z oficiálneho archívu
20:30 – 22:30 (12.04.2017)

VOJNA V TIENI MAJDANU – Pravda o ukrajinskom konflikte – beseda s autormi a uvedenie knihy
„ Dramatický vývoj udalostí na Ukrajine za posledné tri roky prináša kniha Vojna v tieni Majdanu s podtitulom Pravda o ukrajinskom konflikte.
Napísali ju traja slovenskí publicisti Ľudovít Števko, Marek Mahút a Vladimír Mohorita, ktorí otvorene a bez politickej korektnosti pomenúvajú príčiny vojnového konfliktu. V ňom ukrajinská armáda bojovala proti vlastným občanom a nečinne sa prizerala beštiálnemu vraždeniu nevinných civilistov fašistickými polovojenskými skupinami. Odhaľuje, kto z pozadia rozdúchava oheň etnickej nenávisti a koho príkazy plnia ukrajinskí politici.
„Ukrajina je teraz veľký európsky i svetový problém. Oranžová revolúcia nevznikla tam, ale prišla zvonka. Je zlé, keď nespokojní ľudia chcú riadiť krajinu a nebezpečné je, keď nájdu vonku spojencov. Ukrajina si musí vyriešiť svoj problém sama bez Ruska či USA. Bol som pri veľa rokovaniach o Ukrajine na pôde OSN a inde, viackrát som hovoril aj s vtedajším prezidentom Janukovyčom. Zistil som, že komunikoval s mnohými ľuďmi a nevedel sa rozhodnúť ako ďalej. Okrem toho neplnil všetky podmienky dané z Európskej únie. Riešením by boli voľby vo vojnových častiach, v Luhansku a Donecku, no to nechce prezident Porošenko. Je dobré, že kniha vyšla, ale každý si musí utvoriť svoj názor,“ na jej dnešnej prezentácii povedal bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič. „
Besedu s autormi a R.Michelkom, autorom predslovu, moderuje Peter Zajac-Vanka, štúdio Bratislava

https://soundcloud.com/slobodnyvysielac/v-prvej-linii-2017-04-12-vojna-v-tieni-majdanu-pravda-o-ukrajinskom-konflikte
Zdroj videa: https://youtu.be/tI6Z-SAtZ-o