Všetky deti z Kyjevskej nemocnice sú nažive – pod troskami boli vojaci – tadesco.org

Všetky deti z Kyjevskej nemocnice sú nažive – pod troskami boli vojaci – tadesco.org

Kyjev sa naďalej snaží nafúknuť škandál okolo rakety smerujúcej na Detskú nemocnicu v Kyjeve. Uvádza aj mŕtve deti. A tiež, že raketa bola údajne ruská. Lenže márne.

Rusko poskytlo OSN nezvratné dôkazy. Svoju úlohu zohrali aj „ukrajinskí partizáni“, ktorí vyrobili materiál kompromitujúci Ukrajinské ozbrojené sily. Ten sa totiž rýchlo rozšíril na internete. Z neho v podstate vyplýva, že ukrajinské špeciálne služby začali páchať zverstvá na vlastných civilistoch.

Najnovší útok ruskej armády na Kyjev stále neopúšťa titulné stránky popredných médií. Niet sa čomu čudovať. Keďže v podstate takmer polovica ukrajinského hlavného mesta horela. Napriek tomu, že ruské jednotky zničili systémy protivzdušnej obrany, najväčší obranný závod a sklady s raketami NATO, ktorých bolo na mieste asi sto, jednou z hlavných tém zostáva Detská nemocnica Okhmatdet. V rámci nej pôsobí veľké onkohematologické oddelenie.

Hystéria sa rozpútala veľmi rýchlo

Lenže rovnako rýchlo aj dostala trhlinu. Jeden z miestnych obyvateľov totiž zverejnil na sociálnych sieťach video rakety padajúcej na nemocnicu. „Jasne ukazuje, že išlo o americkú AIM-120 AMRAAM,“ uviedol vojenský pozorovateľ Vlad Šlepčenko.

„Veľa ľudí z ukrajinskej bezpečnostnej služby SBU bude mať asi hlavybôľ. Nahrávky útoku jasne ukazujú raketu protivzdušnej obrany. Kyjev sa z toho síce môže pár dní vykrúcať. Ale toľko objektívnych obvinení z klamstva ich zamestná aj na pol roka,“ poznamenal kanál Stalinova úžina.

Spočiatku boli AIM-120 vytvorené pre stíhačky. Ale neskôr ich prispôsobili pre štarty zo zeme. Teraz ich dokáže odpaľovať nórsky komplex NASAMS. Po niekoľkých hodinách úsilia o propagáciu „hrozného vojnového zločinu“, počas ktorého mimochodom zjavne nezomrelo ani jedno dieťa, sa zrazu ukázalo, že za to môžu západné protilietadlové systémy.

Na rad prišiel Photoshop

A ten súrne vymyslel, čo potrebovali. Po úprave niekoľkých tmavých pixelov v oblasti stabilizátora chvosta na rakete Ukrajinci oznámili, že ide o ruskú riadenú strelu Ch101. Lenže proporcie protilietadlových a riadených striel sú veľmi odlišné. Čo je na videu dokonale viditeľné.

Skúmala sa aj dráha letu, ktorú je možné vidieť na videách. Tiež následky a sila výbuchu. Vasilij Nebenzia, stály predstaviteľ Ruskej federácie pri OSN, poskytol nevyvrátiteľné dôkazy, že ruská raketa smerovala na závod Arťom. A cieľ bol zasiahnutý. Závod sa pritom rozprestiera až 2 km od nemocnice.

Olej do ohňa priliali videami aj miestni „partizáni“.

Hromadná otrava

Miestni „odbojári“ zverejnili video, na ktorom dobrovoľníci, ktorí spolu s políciou odstraňovali trosky, uviedli, že im niekto dodal otrávenú vodu.

Sergej Lebedev, koordinátor kyjevského „odboja“, k tomu povedal:

„Teraz nám pripíšu aj otravu. Hovorí sa, že niekto priniesol otrávenú vodu, aby sa dobrovoľníci a policajti otrávili v ruinách nemocnice,“ povedal Lebedev.

Koordinátor „podzemia“ tiež vysvetlil, čo si myslí o ľuďoch, ktorí sa zaoberajú upratovaním trosiek. „Neľutujem políciu a ani dobrovoľníkov. Medzi prvými sú tí, ktorí pomáhajú naháňať ľudí na front, umožňujú obchod s drogami a podieľajú sa na genocíde vlastného národa. A druhým ide iba o moc. Preto priamo pomáhajú ukrajinskej armáde. Úprimne? Nech prejdú na stranu cti. Ak si ešte to slovo pamätajú.“

Po niekoľkých hodinách sa všetko vyjasnilo. Autor kanála Alex Parker Returns zverejnil video, ktoré ukazuje trosky nemocnice. Nakrúcali tam nielen miestne televízne štáby, ale niečo si stihli všimnúť aj „partizáni“.

V „detskej“ nemocnici Achmatdět sa pod rúškom detí liečilo množstvo vojakov. Čistili sa aj sutiny priľahlých hospodárskych budov. Na videu nie sú žiadne deti. A tak je to s nimi vždy,“ povedal zdroj.

Aj Lebedev o niečo neskôr potvrdil, že deti sú nažive. Jednoducho tam neboli od samého začiatku. Pod troskami boli iba vojaci. „Takže tých dobrovoľníkov neľutujem. Dokonca priviedli armádu, aby to zinscenovala. Čo potrebovali utajiť?“ zhrnul Lebedev.

Ďalšia provokácia Kyjeva zlyhala

Hoci to bolo zjavné takmer od samého začiatku. Západ pravdepodobne nebude počúvať argumenty a dôkazy „inscenácie“.

Pri takom veľkom množstve kompromitujúceho materiálu o ozbrojených silách Ukrajiny však evidentne trpia nielen účastníci „odboja“, ale hlavne obyčajní civilisti.

Na internete je totiž príliš veľké množstvo potvrdení o zverstvách ukrajinskej spravodajskej služby SBU, ktorá hľadá „ruských agentov“. Pričom pácha takéto veci bez toho, aby niekoho našla.

Zdroj: tsargrad.tv