Vytvorili umelú inteligenciu, ktorá nemá cenzúru a nebojí sa odpovedať na všetky otázky

Vytvorili umelú inteligenciu, ktorá nemá cenzúru a nebojí sa odpovedať na všetky otázky

Vývojár umelej inteligencie Arvin Bhangu vyvinul alternatívu k službe ChatGPT, ktorá sa zameriava na slobodu prejavu. Podľa Bhangua má hlavný model „liberálne tendencie, ktoré mu bránia odpovedať na niektoré otázky“, a preto je potrebné uviesť na trh taký, ktorý sa „nebojí odpovedať na všetky typy otázok“. Informuje o tom americká televízia Fox News, ktorá s vývojárom urobila rozhovor.

ChatGPT má politické motivácie a na produkte to vidno,“ povedal Arvin Bhangu, ktorý založil alternatívnu technológiu AI Superintelligence. „Je v ňom veľa politických predsudkov. Videli sme, že ak sa jej spýtate na 10 vecí, ktoré urobil dobre Joe Biden, a 10 vecí, ktoré urobil dobre Donald Trump, ChatGPT vám odmietne dať kvalitné odpovede pre Trumpa,“ sťažuje sa Bhanga.

Tvrdí, že jeho technológia oveľa viac podporuje možnosť položiť akýkoľvek typ otázky. „Je oveľa viac v súlade s prvým dodatkom (americkej ústavy) ako ChatGPT,“ povedal vývojár, ktorý dodal, že Superintelligence AI v sebe nemá žiadnu cenzúru ani zaujatosť.

Podľa Fox News bola ChatGPT kritizovaná za politicky zaujaté odpovede. Malo dôjsť k viacerým prípadom, keď AI odmietla poskytnúť odpovede, dokonca aj hypotetické a falošné, ktoré by mohli pozitívne ovplyvniť konzervatívcov. „Bohužiaľ, z hľadiska kódovania je veľmi ťažké sa s tým vysporiadať,“ povedal Flavio Villanustre, globálny riaditeľ informačnej bezpečnosti v spoločnosti LexisNexis Risk Solutions. „Je veľmi ťažké zabrániť zaujatosti,“ dodal.

Bhangu však uviedol, že plný potenciál umelej inteligencie sa naplní až vtedy, keď modely budú schopné poskytovať objektívne a autentické odpovede. „Predložiť odpoveď používateľovi a nechať ho určiť, čo je správne a čo nie, je oveľa lepší prístup ako snaha filtrovať a kontrolovať internet,“ povedal Bhangu.

Povedal tiež, že zaujatosť ChatGPT poškodzuje dôveryhodnosť odvetvia umelej inteligencie. „Predpojatosť ChatGPT môže mať škodlivý vplyv na dôveryhodnosť odvetvia AI,“ povedal a dodal, že to môže mať negatívne dôsledky pre niektorých jednotlivcov, ktorí sa pri prijímaní dôležitých rozhodnutí vo veľkej miere spoliehajú na AI.

* zdroj

pridajte sa k nám do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz







Loading…