Vyznamenania za vysoké dane?! Cenu dostali aj monopoly (upútavka)

Finančná správa ocenila firmy, ktoré zaplatili štátu najviac daní – vybraným firmám odovzdala ceny Merkúr 2015. Medzi nimi boli aj štátne monpoly ako Jadrová vyraďovacia spoločnosť, či veľké frimy so štátnymi investíciami – ako KIA alebo aj EU Stream, ktorý sa stal skokan roka. Kde ale zostali živnostníci? GINN bol znova na mieste včas a ako jediné médium (s výnimkou TASR a SITA) vám prinesieme exkluzívnu reportáž.
Ďakujeme, že nás podporujete http://www.ginn.press/podpora
—–
Tlačová správa FInančnej správy:
BRATISLAVA – 8.12.2015: Finančné riaditeľstvo SR ocenilo najlepších platiteľov dane z príjmu za zdaňovacie obdobie roka 2014. Spoločnosti získali ocenenie Merkúr 2015 za najvyššiu zaplatenú daň z príjmov zo všetkých spoločností registrovaných na daňových úradoch v jednotlivých krajoch, ako aj v rámci Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty.
Zástupcovia spoločností si dnes v Bratislave prevzali ocenenie z rúk prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho. Išlo o tretí ročník oceňovania. Finančná správa sa inšpirovala podobným rebríčkom v susednej Českej republike, kde firmy s najlepším výsledkom vyzdvihujú už niekoľko rokov. Ocenenie by malo byť povzbudením pre spoločnosti a motiváciu k dosahovaniu dobrých výsledkov.
Spoločnosti museli splniť nasledovné podmienky:
žiadny dlh na daniach,
žiadne nálezy z daňových kontrol nad 10 000 eur,
žiadne porušenia zákona č. 289/ 2008 Z. z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice.
Za Bratislavský kraj si cenu odniesla Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s.. V Banskobystrickom kraji to bola Slovenská banská, spol. s r. o.. Najlepším platiteľom dane z príjmu v Košickom kraji je Východoslovenská energetika a.s., v Nitrianskom kraji de Miclén a.s., v Prešovskom kraji MULLER TEXTILES SLOVAKIA, s.r.o., v Trenčianskom kraji PHARMAEDUCA s.r.o., v Trnavskom kraji Respect Slovakia, s.r.o. a v Žilinskom kraji DHOLLANDIA CENTRAL EUROPE s.r.o.. Najvyššiu zaplatenú daň z príjmov v rámci Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty mala Kia Motors Slovakia s.r.o.. Spoločnosť eustream, a.s. získala cenu Skokan roka pre daňový subjekt, ktorý v medziročnom porovnaní 2013 a 2014 zaznamenal najväčší nárast dane z príjmu.
—–
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
—–
Miesto: Primaciálny palác, Bratislava
Osoby: Patrícia Macíková, Andrea Stoklasová, František Imrecze, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2015
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2015