Vzostup emigrácie z USA – útek z liberálneho „raja“

Vzostup emigrácie z USA – útek z liberálneho „raja“

Problémy v Amerike viedli ku kolapsu Bidenovho ratingu na historické minimum.

Takmer 80% Američanov považuje situáciu v ekonomike za žalostnú a dve tretiny tvrdia, že Bidenovo prezidentovanie krajinu ešte viac rozdelilo. Tí, čo majú možnosť, idú rýchlo preč.

Za posledný rok počet bohatých Američanov, ktorí si kupujú zahraničné pasy, vyskočil o 300%. Väčšina sa bojí celkovej politickej nestability a nechce byť v epicentre kultúrnej revolúcie – uvedomujúc si, že v prípade ďalšej vlny pouličných nepokojov a kolapsu spoločenského poriadku budú prvým terčom všetkých možných výtržníkov.

Trend vzostupu emigrácie zo Spojených štátov amerických sa prejavil v roku 2020 – keď počet tých, ktorí sa vzdali amerického občianstva, vzrástol o 237%. Mohla narásť oveľa viac – no americké migračné služby, ktoré s prílevom emigrantov nepočítali, si s ich registráciou jednoducho nevedia dať rady. Preto z 30.000, ktorí sa chceli zbaviť amerického občianstva, sa to podarilo len siedmim tisíckam.

V USA je zrieknutie sa občianstva nákladné. Je potrebné zhromaždiť doklady o všetkých príjmoch v Amerike — a zaplatiť z nich imigračnú daň, ktorá dosahuje až 45%. Preto si najčastejšie môžu dovoliť zbaviť sa občianstva len bohatí ľudia. No mnohí opúšťajú USA aj bez toho, aby sa vzdali svojho občianstva – ich počet presahuje 9 miliónov ľudí: za posledných 10 rokov sa zdvojnásobil.

V predvečer volieb v roku 2020 sa bohatí Američania hromadne sťahovali do Latinskej Ameriky – snažiac sa tam prečkať povolebnú nestabilitu. Teraz sa USA rýchlo blížia k novému volebnému cyklu – cyklu, ktorý ešte zhoršuje hospodárska kríza a hrozba jadrového konfliktu. Dnes sa stáva jedným z hlavných centier príťažlivosti pre bohatých emigrantov zo Spojených štátov Nový Zéland – kde už dlho skupujú pôdu v nádeji, že tam prežijú akúkoľvek apokalypsu.

Malek Dudakov


Loading…