„Wagnerovci“ bojujú v mestských štvrtiach Arťomovska

„Wagnerovci“ bojujú v mestských štvrtiach Arťomovska

Jednotky PMC „Wagner“ pokračujú v postupe v Arťomovsku, boje už prebiehajú priamo v mestských blokoch, ktoré donedávna držali jednotky kyjevskej chunty.

Novinárom to dnes, 25. januára, povedal šéf Doneckej ľudovej republiky Denis Pušilin.

„V Arťomovsku pokračujú dostatočne tvrdé bojové akcie. Jednotky, najmä „Wagnerovci“, už nastupujú v samotnom Arťomovsku. Bojuje sa už niekde na periférii a niekde už v tých štvrtiach, ktoré ešte nedávno držal nepriateľ,“ cituje ho agentúra TASS.

Túto informáciu potvrdil aj vojenský korešpondent televízneho kanála „Zvezda“ Igor Lapik, ktorý potvrdil, že ukrajinskí militanti majú v Arťomovsku obrovské straty.

Boje podľa neho prebiehajú už v samotnom meste, pozície ukronacistov sú likvidované granátometmi. Agresor pod náporom osloboditeľov v panike opúšťa pozície, ktoré vybavil uprostred obytných štvrtí a domov, skrývajúc sa za chrbtom civilistov.

Ukrajinský Telegram-kanál „Rezident“ tiež informuje, že vrchný veliteľ Ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj požaduje, aby šéf kyjevskej chunty Vladimir Zelenskij začal sťahovanie jednotiek z Arťomovska.

Poznamenáva sa, že s názorom Zalužného súhlasí aj Pentagon — armáda požaduje stiahnutie jednotiek, aby neboli obkľúčení. V tejto súvislosti Kancelária prezidenta už pripravuje informačnú kampaň, ktorá presunie pozornosť od sťahovania vojsk a zdôvodní potrebu prípravy na novú protiofenzívu.


Loading…