Washington Post uverejnil článok, v ktorom pripúšťa, že neskoré potraty "nie sú mýtus

Washington Post uverejnil článok, v ktorom pripúšťa, že neskoré potraty "nie sú mýtus

Kým sa demokrati, potratová lobby a ich spojenci v mainstreamových médiách usilovne snažia presvedčiť Američanov, že neskoré potraty sú mýtus, v nezvyčajnom zdroji: ľavicovom denníku Washington Post sa objavilo opačné priznanie. 

Dňa 20. septembra uverejnil Post článok publicistky Kathleen Parkerovej, v ktorom vyjadrila ľútosť nad tým, že počas súčasnej prezidentskej kampane a jej zamerania na štátne zákazy potratov sme “nepočuli takmer nič o deviatich štátoch a District of Columbia, ktoré povoľujú potraty bez ohľadu na vek plodu.”

“Neradi počúvame o týchto postupoch, pretože komplikujú preferované chápanie, že k neskorým potratom nikdy nedochádza, pokiaľ nejaká genetická alebo iná fyzická anomália neodsúdi dieťa na život v utrpení a/alebo skorú smrť,” píše Parkerová. “Demokrati, ktorí sa usilujú o obnovenie [potratov na požiadanie], by nás chceli presvedčiť, že žiadny štát nedovolí potrat plne sformovaného dieťaťa, a je racionálne tomu veriť. Ale nie vždy je to tak. V skutočnosti lekár Warren Hern, ktorého profil sa nachádza v článku v časopise Atlantic z roku 2023, vykonáva potraty až do 32. týždňa a niekedy aj neskôr. Hern odhaduje, že približne polovica jeho potratov v neskoršom termíne sa týka zdravých detí.”

Priznáva, že uprednostňuje “podporu vzdelávania pred súdnym fiatom ako najlepší spôsob zníženia potratov,” Parkerová poznamenáva, že potratová lobby sa stavia aj proti tomu, hoci “[m]noho lekárov by’neodstránilo žlčník s takým nedostatkom informácií, aké sú mnohí poskytovatelia potratov ochotní ponúknuť svojim klientom. Boja sa, že by si to žena mohla rozmyslieť na základe lepšieho pochopenia toho, čo sa chystá urobiť?“”

Dalej poznamenáva, že Hern sa dopustil neskorých potratov len preto, že matka chcela dieťa iného pohlavia, čo čiastočne toleruje “potratová kultúra, [ktorá] má nežiaduci, hoci predvídateľný účinok, že sa menej desíme horších a horších vecí.”

“V 27. týždni, poslednom týždni druhého trimestra, je mozog plodu”aktívny, spí a prebúdza sa — oči dokorán — podľa pravidelného harmonogramu,” poznamenáva. “Pľúca sú neúplné, ale mohol by prežiť mimo tela matky”ešte skôr. Na tom nezáleží deviatim štátom a dištriktu Kolumbia.”

Parkerová’v stĺpčeku ostro vyvracia dominantný príbeh, podľa ktorého sa o neskoré potraty nikdy nežiada a nikdy sa na ne nepristupuje inak ako za tých najextrémnejších poľahčujúcich okolností, čo je kľúčový argument na udržanie odporu Demokratickej strany a potratovej lobby’voči všetkým obmedzeniam potratov, dokonca aj voči zákazom neskorých potratov, ktoré obsahujú výnimky pre takzvané “ťažké prípady”, ktorými zdôvodňujú svoj postoj.

V každom prípade priamy potrat – zničenie nevinného nenarodeného dieťaťa – je vždy vážne nemorálny a nikdy nie je potrebný ani ospravedlniteľný, a to ani v prípade údajných “anomálií,” pre ktoré by sa smrteľne choré dieťa mohlo liečiť paliatívnou starostlivosťou, a nie brutálne zavraždiť.

Ako minulý mesiac rozsiahle preskúmal portál LifeSiteNews, viac ako 50 000 interrupcií ročne sa uskutoční po 15. týždni (takmer štyri mesiace tehotenstva) a približne 10 000 po 20. týždni (päť mesiacov). Ďalej, správa Guttmacherovho inštitútu podporujúceho potraty z roku 2013 priznala, že “údaje naznačujú, že väčšina žien, ktoré sa snažia o neskoršie prerušenie tehotenstva, tak nerobí z dôvodu anomálie plodu alebo ohrozenia života,” a Hern’ vlastné publikované údaje zistili, že “abnormality plodu” sa pohybovali len od pätiny do tretiny jeho pacientiek– a že najčastejšou z týchto “abnormalít” bol Downov syndróm, stav, ktorý nie je rozsudkom smrti, ba dokonca ani zárukou nešťastného života.

Kým zákony v prospech života majú znížil počet chirurgických potratov za dva roky od Roe v. Wade bol zvrátený, potratová loby horúčkovito pracuje aj na zrušení odstrašujúcich účinkov pro-life zákonov prostredníctvom právnej ochrany a finančnej podpory medzištátne potratové cesty, umiestňovanie potratových zariadení v blízkosti hraníc, ktoré sú spoločné pre pro-life a pro-abortion štáty, tvoria liberálne štáty rajom pre tých, ktorí chcú obísť alebo porušiť zákony pro-life susedov, zapracovaniepotratových “práv” do štátnych ústav a, najúčinnejšie, šírenie potratových tabletiek cez hranice štátov.