WHO vyhlásila opičie kiahne za "ohrozenie verejného zdravia medzinárodného významu

WHO vyhlásila opičie kiahne za "ohrozenie verejného zdravia medzinárodného významu

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila výskyt opičích kiahní (mpox”) v Afrike za mimoriadne ohrozenie verejného zdravia medzinárodného významu (PHEIC).”

“Výskyt nového klonu mpox, jeho rýchle šírenie vo východnej časti Konžskej demokratickej republiky (KDR) a hlásenie prípadov vo viacerých susedných krajinách sú veľmi znepokojujúce”je jasné, že na zastavenie týchto ohnísk a záchranu životov je potrebná koordinovaná medzinárodná reakcia,” uviedol generálny riaditeľ WHO dr. Tedros Ghebreyesus v stredu, keď vyhlásil PHEIC. 

Ale zatiaľ čo WHO takpovediac bije na poplach, odvolávajúc sa na smrteľné nebezpečenstvo vírusu’, o čom svedčí najmenej 450 úmrtí počas prvého výskytu v KDR, renomovaný internista Dr. Peter McCullough pre LifeSiteNews objasnil, že “bežný Američan by nemal mať žiadne obavy z tejto choroby.”

Dr. McCullough upozornil, že 96 % prípadov opičích kiahní v nedávnej epidémii sa vyskytlo v Kongu, “jednej z najchudobnejších krajín sveta.”

“Clade 1 vírusu, súčasný kmeň šíria sexuálne pracovníčky a prevažne homosexuálni/bisexuálni muži s intenzívnym sexuálnym kontaktom,” povedal Dr. McCullough, čím potvrdil prijatie, že nový kmeň vírusu, “clade 1b,” sa šíri predovšetkým prostredníctvom sexuálneho kontaktu. 

Dalej vysvetlil, že vírus “môže byť smrteľný, ak sa ním nakazí osoba s pokročilým ochorením HIV a v krajine s veľmi slabou zdravotnou starostlivosťou, ako je Kongo.”

ČÍTAJTE: Únikové dokumenty: Ghebreyesus vydá “dočasné odporúčania krajinám” na riešenie nového klonu mpox, podľa WHO, ktorá neuviedla, kedy sa tak stane.

“V úzkej spolupráci s komunitami a vládami už prebieha významné úsilie, pričom naše tímy v jednotlivých krajinách pracujú v prvej línii, aby pomohli posilniť opatrenia na obmedzenie mpox,” povedal regionálny riaditeľ WHO pre Afriku Dr. Matshidiso Moeti. “S narastajúcim šírením vírusu“ďalej zvyšujeme koordinované medzinárodné opatrenia na podporu krajín [s cieľom] ukončiť výskyt ohnísk.”

Predseda výboru profesor Dimie Ogoina narážal na skutočnosť, že nie je to tak dávno, čo v roku 2022 vypuklo celosvetové ohnisko mpox pochádzajúce z Afriky. Tvrdiac, že tento vírus bol “v Afrike zanedbaný”, Ogoina vyhlásil: “Je čas konať rozhodne, aby sa zabránilo opakovaniu histórie.”

Včera sa totiž už druhýkrát za dva roky uskutočnilo vyhlásenie PHEIC kvôli mpox. V júli 2022 bolo ohnisko mpox v Afrike vyhlásené za PHEIC po tom, ako sa rozšírilo do krajín, kde sa vírus predtým nezistil. “Toto PHEIC bolo vyhlásené za ukončené v máji 2023 po tom, ako došlo k trvalému poklesu počtu prípadov vo svete,” podľa WHO.

Jedným z hlavných dôvodov nového PHEIC je podľa WHO zistenie nového kmeňa vírusu mpox v krajinách v krajinách, ktoré nikdy nehlásili mpox, vrátane Kene, Rwandy, Ugandy a Burundi. 

WHO už odporučila dve vakcíny, ktoré sa v súčasnosti používajú na riešenie mpox, ktoré sú “schválené národnými regulačnými orgánmi uvedenými na zozname WHO, ako aj jednotlivými krajinami.”

Doktor McCullough varoval: “Nikdy by sme nemali očkovať do široko rozšírenej pandémie, pretože to podporí rezistentné kmene a problém sa oveľa zhorší,” a dodal, že “vakcína Jynneos Bavarian Nordic Monkeypox spôsobuje myokarditídu alebo poškodenie srdca, najmä u mužov.”

ČÍTAJTE: Farmaceutická spoločnosť, WHO sa spojili, aby vytvorili trvalý ‘pandemický’ trh pre povinné, experimentálne vakcíny