Zaistenie novinára v Humennom. Získali sme záznam z policajnej kamery.

Dňa 6.9.2013 navštívil Prezident SR Ivan Gašparovič Humenné. Privítala ho primátorka mesta, poslankyňa NRSR a vtedy ešte poslankyňa VÚC – Jana Vaľová. Martin Daňo chcel stretnutie natočiť a položiť pár otázok – nedočkal sa. Zaistila ho polícia a držala v cele zaistenia až do času, kým Prezident SR opustil mesto Humenné.
————————————
Polícia pri zákroku, predvedení a zaistení novinára Martina Daňa do cely zaistenia niekoľko-krát porušila zákon o Policajnom zbore. Videozáznam z policajného archívu
sme získali na základe žiadosti účastníka konania až po viac ako 3 mesiacoch!
Celý priebeh policajného zákroku zachytila kamera GINN, ale existoval aj druhý záznam, ktorý si po predvedení Martina Daňa na políciu vyhotovila polícia. Záznam sme získali na základe žiadosti účastníka konania a polícii trvalo viac ako tri mesiace, kým tento záznam poskytla. Tu je orginálny a nezostrihaný záznam tak, ako nám ho doručila polícia.
Článok 1: http://www.ginn.pro/news/zatkli-novinara
Článok 2: http://www.ginn.pro/news/gaspar-vyjadrenie
Novinár Martin Daňo utrpel aj zranenia a bol ošetrený.Na slobodu bol prepustený o pár hodín neskôr. (potom ako Prezident SR Ivan Gašparovič opustil Humenné)
Vyšetrovanie nezákonného zásahu polície proti novinárovi stále pokračuje. Minister vnútra Robert Kaliňák a Policajný prezident Tibor Gašpar stále MLČIA!
Dátum udalosti: 6.9.2013
Žiadosť o vydanie videozáznamu: 18.9.2013
Doručenie videozáznamu: 23.12.2013
————————————
Ďakujeme, že podporujete GINN http://www.ginn.pro/podpora
————————————
Produkcia a réžia: Martin Daňo
Účinkovali: Milan Demeter, Eva Jeľová, Mikuláš Piteľ, Martin Daňo
Hudba: Do You Really Want To Hurt Me
GINN.pro © 2013