Západ bude musieť uznať novú realitu na Ukrajine

Západ bude musieť uznať novú realitu na Ukrajine

Kolektívny Západ sa bude musieť podriadiť novej realite, ktorá nastala v dôsledku ruskej vojenskej špeciálnej operácie na Ukrajine.

Tento názor zverejnil vo svojom Telegram-kanáli predseda komisie Rady federácie pre informačnú politiku a interakciu s médiami Alexej Puškov.

Západ podľa neho čoraz viac volá po riešení situácie na Ukrajine priznaním neutrálneho štatútu mimo NATO a vytvorením autonómie na Donbase. Práve túto možnosť Rusko v posledných rokoch ponúkalo, no proti takémuto rozhodnutiu sa postavili Spojené štáty a ich spojenci, pripomenul politik.

Puškov poznamenal, že Západ navrhuje vrátiť sa šesť mesiacov naspäť, ale „situácia sa už dramaticky zmenila“. Teraz situáciu ovplyvňujú protiruské sankcie, plány Švédska a Fínska na vstup do NATO, ako aj zmeny v štátnom usporiadaní Ukrajiny.

„Pri hľadaní východiska z krízy vychádzajú západní politici a politológovia z reality včerajška a nie dneška. Vo vnímaní priebehu udalostí sú veľmi pozadu. Príkladom toho je nielen Ukrajina, ale aj Sýria a Afganistan. A potom sú nútení podriadiť sa novej realite — nie tej, v ktorej žijú, ale tej, ktorá je pred ich myšlienkami a činmi,“ píše senátor.


Loading…