Zdravotnícki pracovníci v Ontáriu podali hromadnú žalobu v hodnote 170 miliónov dolárov kvôli mandátom COVID

Zdravotnícki pracovníci v Ontáriu podali hromadnú žalobu v hodnote 170 miliónov dolárov kvôli mandátom COVID

Skupina zdravotníckych pracovníkov v Ontáriu, ktorí tvrdia, že ich práva boli porušené po tom, ako odmietli pristúpiť na povinnosť očkovania COVID na pracovisku, podala hromadnú žalobu v hodnote 170 miliónov dolárov proti vláde provincie’a hlavnému zdravotníckemu úradníkovi.  

Žalobu podala organizácia United Health Care Workers of Ontario (UHCWO) a napáda nariadenie, ktoré v roku 2021 vydal ontarijský zdravotnícky úradník dr. Kieran Moore, ktorý nariadil všetkým nemocniciam v provincii zaviesť mandát na COVID údery zdravotníckym pracovníkom.  

“Boli sme svedkami toho, ako obrovské množstvo oddaných zdravotníckych pracovníkov bolo náhle zbavených živobytia a kariéry len preto, že urobili osobnú lekársku voľbu,” uviedla UHCWO vo vyhlásení pre médiá.  

Mooreov’mandát, známy ako smernica 6, vstúpil do platnosti 7. septembra 2021. Hromadná žaloba sa snaží pomôcť odborovým zdravotníckym pracovníkom, ktorých sa smernica dotkla a ktorí tvrdia, že ich slobody boli týmto predpisom porušené. 

“Ostatní zdravotnícki pracovníci boli k lekárskemu zákroku nútení hrozbou ukončenia pracovného pomeru, čo ich zbavilo prvku informovaného súhlasu. Iným bola odopretá lekárska aj náboženská výnimka z tohto lekárskeho ošetrenia,” uviedol odborový zväz.  

Súdne konanie sa bude konať na Najvyššom súde v Ontáriu, ktorý musí žalobu potvrdiť, aby mohla oficiálne pokračovať. Hromadná žaloba je otvorená pre všetkých odborovo organizovaných pracovníkov ontarijskej zdravotnej starostlivosti, ktorých sa Moorova&nbspdirektíva dotkla.  

Podľa UHCWO má šírka hromadnej žaloby potenciál zahrnúť “tisíce alebo desaťtisíce zdravotníckych pracovníkov v celom Ontáriu.” 

“Zahŕňa odborovo organizovaných zdravotníckych pracovníkov, ktorí boli plne očkovaní, čiastočne očkovaní alebo neočkovaní. Zahŕňa odborovo organizovaných pracovníkov, ktorí zostali zamestnaní, boli prepustení na dovolenku, ukončili pracovný pomer, dali výpoveď alebo odišli do predčasného dôchodku v dôsledku vydania smernice 6,”uvádza skupina. 

Skupina UHCWO si najala spoločnosť Sheikh Law, aby zastupovala žalobcov v žalobe, ako aj všetkých potenciálnych členov skupiny. 

Obecne žaloba požaduje vyhlásenie, že provinčná vláda, ako aj Moore boli “nedbalí pri distribúcii, marketingu, verejnom odporúčaní a poverení vakcíny COVID-19.” 

Drakonické mandáty COVID, vrátane mandátov týkajúcich sa experimentálnych mRNA vakcín, zaviedla provinčná progresívno-konzervatívna vláda provincie Ontario za vlády premiéra Douga Forda a federálna liberálna vláda premiéra Justina Trudeaua. 

Mnoho nedávnych rozhodnutí sa prešli in v prospech tých, ktorí rozhodli sa nenechať sa naočkovať a v dôsledku toho boli prepustení, ako napríklad rozhodca rozhodol, žejedna z popredných národných nemocníc v Ontáriu musí odškodniť 82 zdravotníckych pracovníkov, ktorí dostali výpoveď po tom, čo sa odmietli dať očkovať. 

Ostriekania mRNA boli spájané s množstvom negatívnych a často závažných vedľajších účinkov u detí. Tieto injekcie majú tiež spojenie s bunkovými líniami získanými z potratených detí. V dôsledku toho ich mnohí katolíci a ďalší kresťania odmietli užívať. 

Súdny proces tvrdí, že ‘nežiaduce udalosti’ spojené s injekciami COVID boli ‘buď ľahkovážne, alebo úmyselne ignorované’ 

Odškodnenie, ktoré žalobcovia požadujú, je rozdelené celkovo na štyri časti, a to 50 miliónov dolárov za bolesť a utrpenie, 50 miliónov dolárov za nesprávny výkon verejnej funkcie, 20 miliónov dolárov za neoprávnené navádzanie na porušenie zmluvy a ďalších 50 miliónov dolárov ako sankčné odškodnenie. Žaloba sa tiež snaží o to, aby boli žalobcom kompenzované súdne trovy, ako aj ušlý príjem. 

Hlavnou žalobkyňou v žalobe je ontarijská zdravotná sestra Lisa Wolfsová a podľa UHCWO sa snaží získať dostatok finančných prostriedkov pred oficiálnym začatím procesu certifikácie. Ak sa táto časť nepodarí, všetky náklady budú na jej pleciach. 

Wolfsová pracovala ako klinická sestra vychovávateľka v zdravotnom stredisku v Londýne v Ontáriu a tvrdí, že mandáty COVID jab spôsobili, že došlo k neoprávneným úpravám jej pracovnej zmluvy. Tieto úpravy spôsobili, že musela odhaliť svoje osobné zdravotné údaje.  

Podľa žaloby bola prepustená po 16 rokoch napriek tomu, že mala vynikajúce pracovné výsledky. Wolfsová tvrdila, že jej výpoveď bola porušením jej zmluvy, ktorá jej neprikazovala mať očkovanie ako podmienku práce. 

“Známe a neznáme potenciálne riziko nežiaducich udalostí spojených s očkovaním COVID-19 bolo buď ľahkovážne, alebo úmyselne ignorované, uvádza sa v žalobe. 

“Pri vydávaní a presadzovaní nariadenia o povinnom očkovaní nemal hlavný hygienik k dispozícii žiadne údaje o dlhodobej bezpečnosti, a preto nariadenie vytvorilo predvídateľné a neprimerané riziko poškodenia žalobcu a členov skupiny.”