Zlatíčka vlády Roba Fica. Pomôžu mu zostaviť vládu? (upútavka)

V stredu 9.3.2016 poveril Prezident SR Andrej Kiska Roberta Fica (SMER-SD) zostavením vlády. Bol pri tom aj GINN a stretli sme veĺa zaujímavých ľudí: Beatrice Szaboova – hovorkyńa Predsedu vlády SR a Erik Tomáš – šéf tlačového odboru Úradu vlády SR a nový poslanec Národnej rady po Marcových voľbách 2016. Erik Tomáš tvrdí, že Martin Dańo nie je novinár ale politik – preto s ním aj odmietol v minulosti komunikovať, ale zvolením a kandidovaním do parlamentu už aj Erik Tomáš je politik – sme teda stretli politického kolegu 🙂 a začal aj rozprávať 🙂 Kto zostaví novú vládu? – uvidíme, hovorí Erik Tomáš.
—-
Kto je Erik Tomáš? – dvorný cenzor SMER-u. Obmedzuje slobodu novinárov a vytvára cenzúru. Známy je prípad zaistenia novinára Martina Daňa na Úrade vlády z 10.9.2014, kedy ho pri vstupe na Úrad vlády napadli a zaistili policajti (odvtedy na úrad nemôže vstúpiť) – či zastrašovania organízácie, ktorá chcela Tomášovi udeliť cenu za najhoršieho hovorcu na Slovensku vôbec.
Dňa 4.9.2015 mu bola udelená iná cena – tú prijal – špeciálna cena mesta Humenné – vraj za prínos, ktorý dal mestu. O aký prínos sa má jednať neuviedol nikto! Erik Tomáš začínal ako radový redaktor televízie Markíza, neskôr sa dal zvábiť službou u ministra vnútra Roberta Kaliňáka a napokon zakotvil ako hovorca Smeru. U socialistov sa zrejme neslúži v takých skromných pomeroch, ako by človek z ich proľudovej rétoriky predpokladal. Tomáš sa totiž z bratislavskej dvojgarsónky presťahoval do novovznikajúcej milionárskej štvrte v Stupave neďaleko Bratislavy.
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/hovorca-smeru-prestahoval-do-milionarskej-stvrti.html
———
Škandál: Zrušenie ANTICENY pre Erika Tomáša
Každoročného hovorcovského Oscara, ceny Hovorca roka, udeľovali v piatok večer v Bratislave. Na rozdiel od minulých ročníkov však porota narýchlo zrušila anti-cenu, zlatú malinu pre najhoršieho hovorcu. Mal ju dostať Erik Tomáš, šéf tlačového oddelenia úradu vlády. Tomáš si údajne osobne vynútil zrušenie ceny. Škandál okolo udeľovania cien vypukol na poslednú chvíľu. Cenu pre najhoršieho hovorcu roka porota udelila Erikovi Tomášovi, ktorý šéfuje tlačovému oddeleniu Úradu vlády. „Dôvodom boli metódy jeho práce vo vzťahu k médiám, spojené s nátlakom, zastrašovaním, aroganciou,“ povedal podľa denníka Sme Arpád Soltész, člen poroty a komentátor Hospodárskych novín. Soltész pre Sme povedal aj to, že keď sa zverejnilo, že anti-cenu dostane Tomáš, organizátorke cien Zuzane Tichej začali volať sponzori, ktorí sa vyhrážali, že stiahnu svoju podporu celej akcií.
„Volala mi organizátorka akcie Zuzka Tichá, ktorá bola úplne zúfalá,“ povedal pre Sme Soltész. „Povedala, že ak Erik Tomáš vyhrá anticenu, ona môže zavrieť firmu. Začali jej údajne odskakovať sponzori od súťaže, dlhoroční spolupracovníci rušili zmluvy. Myslím si, že žiadna hovorcovská anticena za niečo podobné nestojí.“
http://www.topky.sk/cl/10/1364825/Skandal–Ficov-sef-tlacoveho-oddelenia-Erik-Tomas-si-vydupal-zrusenie-anticeny-
—-
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Prezidentský palác, Bratislava
Osoby: Robert Fico, Andrej Kiska, Beatrice Szabóová, Erik Tomáš, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia