Zneuctený súd? Totalitný SMER ho mení na trhovisko!

„Pán Daňo, vy hľadáte niečo čo nie je!“ – bola odpoveď hovorcu Najvyššieho súdu po viac ako hodinovej debate, ked nevedel odpovedať na otázky ohľadom toho, ako je možné, že súkromná finančná poradenská firma dostala možnosť robiť obchody priamo v pojednávacej miestnosti Najvyššieho súdu. Áno, hľadáme pravdu a spravodlivosť a zdá sa, že ten hovorca vie niečo viac ako bežný občan. Piatok 12.2.2016 sa zrejme navždy zapíše čiernym písmom do dejín slovenskej justície. Snáď prvý raz v histórii bola na pôde súdu – v riadnej pojednávacej miestnosti – prezentačná akcia produktov a služieb súkromnej firmy. V pracovnom čase sa tam sudcovia a zamestnanci súdu oboznovamovali s ponukami a uzatvárali zmluvy, ktoré slúžia najmä pre ich osobné účely.
Keď dorazil GINN na Najvyšší súd, chcel sa na to pozrieť avšak v stupu bránili strážnici, šéfka kancelárie predsedníčky Najvyššieho súdu a nakoniec tomu bránil aj hovorca NS Boris Urbančík. Preto sme na si na pomoc zavolali Štefana Harabina, ktorý bol o niekoľko poschodí vyššie a ochotne o pár minút aj prišiel. Čo sme však zažili na mieste bol šok: Súhlas na využitie pojednávacej miestnosti dala predsedníčka Najvyššie súdu Daniela Švecová, pričom doteraz sa zrejme nikdy nestalo, žeby súkromná firma mohla využiť súdnu pojednávaciu miestnosť na svoju prezentáciu. Keď sme sa hovorcu opýtali, či aj my môžeme mať takéto prezentácie – najprv povedal áno, potom zrazu nie a skákal z verzie na verziu a nevedel ani odpovedať na to, prečo súd zvýhodnil práve túto firmu. Až sme to nakoniec po 40 minútach trápenia ukončili a otázky mu poslali mailom – podvečer však odpovedal spôsobom absolútne primitivnym – vraj máme čakať na odpoveď aj dva týždne.
——
V širšom zmysle je 3. dôchodkový pilier každé pravidelné sporenie alebo investovanie, ktoré je nad rámec povinného dôchodkového sporenia. Patrí sem teda kapitálové životné poistenie, investičné životné poistenie, doplnkové dôchodkové sporenie, investície do podielových fondov, či do investičného zlata alebo iné sporiace programy. V užšom ponímaní je 3. pilier doplnkové dôchodkové sporenie podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom sporení č. 650/2004, do roku 2004 nazývané doplnkové dôchodkové poistenie. Na Slovensku v súčasnosti fungujú 4 doplnkové dôchodkové sporiteľne:
AXA d.s.s., a.s.
ING Tatry – Sympatia, d.d.s., a.s.
Doplnková dôchodková spoločnosť Tatra banky, a.s.
STABILITA, d.d.s., a.s.
——
Zlí objavitelia sú tí, ktorí si myslia, že neexistuje zem, keď vidia len more. Francis Bacon
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Najvyšší súd SR, Partners Group SK
Osoby: Daniela Švecová, Tomáš Borec, Ivan Solej, Peter Solej, Robert Kaliňák, Robert Fico, Štefan Harabin, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, totalida, demokracia, sloboda, revolúcia, smrť, zomieranie, samovraždy, spravodlivosť, krivda, prezident, III. pilier,
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia