Zvoní Európe umieráčik? | tadesco.org

Zvoní Európe umieráčik? | tadesco.org

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov uviedol, že Rusko v žiadnom prípade netúži obnoviť úzku komunikáciu so Západom. „Ak nám chcú niečo ponúknuť, vážne zvážime, či budeme takéto vzťahy vôbec potrebovať“.

Predtým mnohí v Rusku aj v zahraničí dúfali v skorý návrat k predchádzajúcemu stavu „pomalej studenej vojny“. Zdá sa ale, že dvere sú minimálne zo strany Ruska nadobro zatvorené.

Totálna vojna Západu proti Rusku

Možno sa zdá byť Lavrovovo vyhlásenie predčasné. Lenže „konsolidovaný“ Západ a predovšetkým USA dnes vedú s Ruskom totálnu vojnu. Nie hybridnú, ako predtým. Ale už dosť horúcu. Keďže pomáhajú Ukrajine bojovať proti Rusku vojenskými, finančnými, organizačnými a ďalšími možnými prostriedkami.

Preto je Lavrovovo vyhlásenie prirodzene adresované predovšetkým USA a ich najvernejšiemu európskemu spojencovi Veľkej Británii. Práve ona sa snaží presadzovať americkú politiku na európskom kontinente. Pričom jej vôbec nevadí, že ešte len nedávno opustila Európsku úniu. A preto by sa mala už len zo základnej slušnosti trocha držať bokom.

Veľká šachovnica

Terajšie správanie Západu úplne zodpovedá tomu, čo Zbigniew Brzezinski napísal ešte v 90.rokoch vo svojej knihe „Veľká šachovnica“. Odporúčal, že Amerika a teda USA, by mali zostať jediným vládcom a jedinou ríšou na svete. A najzaujímavejšie pre ňu a najdôležitejším odrazovým mostíkom na svete by mala byť Eurázia. Nielen samotná Európa, ale celý euroázijský kontinent.

Ukrajina ako „bod deformácie“

A už vtedy Rusko, ktoré bolo v tom čase úplne „oddané“ Západu, považoval Brzezinski za hlavného konkurenta a hlavného súpera USA. A Ukrajinu nazval „bodom deformácie“ euroázijského kontinentu. Ktorej „výbuch“ vytlačí Rusko z Európy. Potom sa bude môcť Rusko stať skôr ázijskou než euroázijskou mocnosťou.

Scenár sa „takmer“ napĺňa

A preto má Lavrov absolútnu pravdu. Ak v tom budú USA pokračovať, potom nemá pre Rusko žiadny zmysel udržiavať s nimi akékoľvek vzťahy. Teraz ešte ako tak fungujú na diplomatickej a čiastočne dokonca aj na ekonomickej úrovni. Lenže nepodporujú žiadny skutočný národný záujem Ruska.

„Svetová ríša“ si robí chúťky na zdroje EÚ

A tak sa svet skutočne môže „veľmi“ zmeniť. A tá malá časť Eurázie, ktorá sa nazýva Európa, môže skončiť pod úplnou kontrolu USA a nadnárodných korporácií. A potom sa migračná vlna tsunami, ktorú Európa zažila v predvečer koronavírusu, bude javiť ako prechádzka ružovou záhradou v porovnaní s touto novou realitou. Keďže je navrhnutá tak, aby „svetová ríša“ vyčerpala všetky možné zdroje tentoraz nie z Ruska, ako to bolo v 90.rokoch, ale z krajín EÚ.

Nasťahovanie poslušných otrokov

Ďalej bude nasledovať pokračovanie nahrádzania pôvodného obyvateľstva EÚ prisťahovalcami z iných regiónov. Takými, ktorí budú poslušne plniť úlohy. Povedzme „svetovej vlády“. A ňou sa dnes cítia USA „pod správou Demokratickej strany“.

Posledné čínske varovanie Západu

Možno to na prvé prečítanie nedáva zmysel, ale Lavrovove slová možno chápať tiež ako „posledné varovanie Západu od Číny“.

Preložil g. / Zdroj: Tsargrad

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading…